luni, mai 20, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară pentru CSM Focșani...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară pentru CSM Focșani 2007 în meciul cu Sporting Liești

Astăzi, CSM Focșani 2007 a întâlnit pe CS Sporting Liești, într-un meci contând pentru etapa a șaptea din play-off-ul Ligii 3, seria a doua. Jucătorii pregătiți de Călin Moldovan și-au respectat statutul de favoriți și au obținut o victorie lejeră, fără emoții. Gazdele au deschis scorul în minutul 31, prin Răzvan Gorovei, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Fotbaliștii echipei focșănene au mai înscris 3 goluri în repriza secundă: minutul 61 – George Dănăilă, minutul 81 – Robert Enache, minutul 90+3 – Teodor Dănilă. Scor final, CSM Focșani 2007 – CS Sporting Liești 4-0 (1-0)

În urma acestei victorii, echipa focșăneană și-a asigurat, matematic, calificarea în semifinalele barajului de promovare în liga secundă. În ultimele două etape din play-off, programul formației focșănene este următorul: sâmbătă, 11 mai, în deplasare cu liderul seriei a doua, AFC Metalul Buzău; sâmbătă, 18 mai, pe teren propriu cu ACS Unirea Braniștea.