sâmbătă, aprilie 27, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară a CSM Focșani 2007,...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară a CSM Focșani 2007, care devine lider în clasament

S-a încheiat meciul de fotbal dintre CSM Focșani 2007 și AFC Dinamo Bacău, contând pentru etapa a XIII-a a Ligii 3. Cum era de așteptat, partida a fost dominată de fotbaliștii focșăneni, care s-au impus cu un scor categoric: 4-0 (2-0). Golurile au fost marcate de Băciuț (minutul 33), Predoiu (minutul 40), Dascălu (minutul 52), Băciuț (minutul 71). În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 urcă pe primul loc în seria a doua, cu 32 de puncte, profitând și de egalul fostului lider, ACS Suporter Club Oțelul Galați, în meciul de astăzi de la Ianca. Etapa viitoare se va juca derby-ul seriei, la Galați, dintre ACS Suporter Club Oțelul Galați și CSM Focșani 2007.