vineri, aprilie 19, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie chinuită a CSM Focșani 2007 pe teren...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie chinuită a CSM Focșani 2007 pe teren propriu

În urmă cu puțin timp, s-a încheiat partida dintre CSM Focșani 2007 și ACS Universitatea ”Dunărea de Jos” Galați, contând pentru etapa a patra a Ligii a treia la fotbal. În general, meciul a fost dominat de jucătorii focșăneni, însă fără a-și crea multe ocazii de gol. Presiunea asupra tinerei formații din Galați s-a întețit spre finalul meciului, iar rezultatul s-a văzut și pe tabela de marcaj. Fotbaliștii antrenați de Bratu și Lazăr au reușit să înscrie golul victoriei în minutul 80, prin Jurj. Scorul a rămas 1-0 pentru CSM Focșani 2007 până la final. Săptămâna viitoare, în etapa a cincea, focșănenii vor evolua în deplasare, cu Foresta Suceava, una dintre candidatele la promovarea în liga secundă.