miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăComuna meaGUGESTIULTIMA ORĂ Fotbal: Victoria Gugești a obținut victoria, dar a...

ULTIMA ORĂ Fotbal: Victoria Gugești a obținut victoria, dar a ratat promovarea în Liga 3

Pe stadionul din Gugești a avut loc, în această seară, manșa retur a barajului de promovare în liga a treia la fotbal. Campioana județului Vrancea, Victoria Gugești, avea de recuperat o diferență de 3 goluri, după ce, în tur, campioana județului Buzău, ACS Voința Limpeziș, s-a impus cu scorul de 5-2. Jucătorii echipei gugeștene au încercat să recupereze diferența, și-au creat câteva ocazii importante de gol, însă acestora le-a lipsit precizia. Abia în repriza secundă au înscris un singur gol, insuficient pentru a întoarce rezultatul. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0 în favoarea Victoriei Gugești, scorul general al celor două manșe ale barajului fiind de 5-3 pentru ACS Victoria Limpeziș. Astfel, echipa buzoiană a obținut promovarea în Liga 3 pentru în sezonul 2022-2023.