sâmbătă, aprilie 27, 2024
AcasăFocsaniULTIMA ORĂ Fotbal: succes înainte de Paști pentru CSM Focșani...

ULTIMA ORĂ Fotbal: succes înainte de Paști pentru CSM Focșani 2007

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida de fotbal dintre AFC Metalul Buzău și CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a patra din play-off-ul ligii a treia. Jucătorii lui Marius Bratu și-au respectat statutul de favoriți și au obținut victoria: AFC Metalul Buzău – CSM Focșani 2007, scor final 0-1 (0-0). Golul victoriei a fost înscris de Manu, în minutul 76. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 își consolidează poziția secundă în clasamentul seriei a doua, cu 51 de puncte. În etapa a cincea din play-off, echipa focșăneană va evolua pe teren propriu, cu liderul ACS Suporter Club Oțelul Galați. Meciul va avea loc sâmbătă, 30 aprilie, pe stadionul Milcovul.