joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: remiză a focșănenilor pe terenul vecinilor din Râmnicu...

ULTIMA ORĂ Fotbal: remiză a focșănenilor pe terenul vecinilor din Râmnicu Sărat

CSM Focșani 2007 s-a deplasat pe terenul echipei CSM Rm. Sărat în etapa a doua a campionatului Ligii a treia la fotbal. După un meci destul de echilibrat, jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au obținut un rezultat de egalitate, 1-1. Scorul a fost deschis de focșăneni, prin Mihai, în minutul 26, iar gazdele au egalat spre finalul primei reprize. Astfel, după primele două etape din campionatul 2018-2019, cu ambele meciuri jucate în deplasare, CSM Focșani 2007 a obținut 4 puncte: victorie la ACS Șomuz Fălticeni și remiză la CSM Rm. Sărat.

În etapa a treia, fotbaliștii focșăneni vor evolua pe tren propriu, în compania formației Foresta Suceava. Partida se va disputa sâmbătă, 8 septembrie, pe stadionul Milcovul, cu începere de la ora 17.00.