vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: prima victorie pentru CSM Focșani, în retur

ULTIMA ORĂ Fotbal: prima victorie pentru CSM Focșani, în retur

Fotbaliștii focșăneni au reușit să obțină prima victorie în returul Ligii a treia. CSM Focșani a învins, pe stadionul Milcovul, pe AFC Odorheiu Secuiesc, cu scorul de 3-1, la pauză 1-1. Golurile formației noastre au fost marcate de Beșa, Predoiu și Pasăre. În urma acestei victorii, echipa focșăneană a acumulat 22 de puncte în clasamentul Seriei I. Meciurile etapei următoare se vor juca vineri, 6 aprilie, atunci când jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma vor evolua în deplasare, pe terenul echipei Bucovina Rădăuți.