vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: prima victorie în campionat pentru CSM Focșani...

ULTIMA ORĂ Fotbal: prima victorie în campionat pentru CSM Focșani 2007

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida contând pentru etapa a doua a Ligii a treia la fotbal dintre CSM Focșani 2007 și CSM Ceahlăul Piatra Neamț. După înfrângerea din prima etapă, jucătorii echipei focșănene s-au mobilizat și au reușit să obțină prima victorie în noul sezon. Scorul final, 2-1, a fost stabilit încă din prima repriză. Marcatorii echipei focșănene au fost Lupu, din lovitură de la 11 m, și Burghiu. În următoarea etapă, CSM Focșani 2007 va evolua în deplasare, pe terenul echipei CSM Pașcani. Meciul va avea loc sâmbătă, 7 septembrie.