sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: o nouă înfrângere pentru naționala României

ULTIMA ORĂ Fotbal: o nouă înfrângere pentru naționala României

Pe stadionul ”Ilie Oană” din Ploiești s-a disputat, în această seară, partida de fotbal dintre naționalele României și Austriei, contând pentru etapa a IV-a a Ligii Națiunilor. Meciul a fost destul de echilibrat, însă austriecii și-au creat cele mai mari ocazii de gol, având și două șuturi în bară. Până la urmă, oaspeții au reușit să marcheze prin Schopf, în minutul 75, iar meciul România – Austria s-a încheiat cu scorul de 0-1. Austria și Norvegia s-au depărtat cu 5 puncte de România în clasamentul grupei 1. Următoarele două meciuri din grupă se vor disputa în luna noiembrie. România va juca acasă, cu Norvegia, pe 15 noiembrie, și în deplasare, cu Irlanda de Nord, pe 18 noiembrie.