vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: focșănenii au pierdut derby-ul de la Galați

ULTIMA ORĂ Fotbal: focșănenii au pierdut derby-ul de la Galați

Astăzi a avut loc derby-ul seriei a doua din Liga 3 la fotbal, dintre ACS Suporter Club Oțelul Galați și CSM Focșani 2007. Ambele echipe sunt, deja, calificate la barajul semifinal pentru promovarea în Liga 2. Gazdele au dominat în prima repriză și și-au creat câteva ocazii de a înscrie. Nu au reușit să marcheze jucătorii Oțelului ci focșănenii, dar în proprie poartă: Bogdan Panaite a trimis cu capul, imparabil, în poarta apărată de Apenciucesei, în minutul 20, în urma unui corner executat de gălățeni. După pauză, gazdele au marcat repede al doilea gol, prin Juri Cisotti, în minutul 51. Apoi, după câteva minute, și-au mărit avantajul, prin George Cîrjan, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Scor final, ACS Suporter Club Oțelul Galați – CSM Focșani 2007 3-0 (1-0). Săptămâna viitoare va fi ultima etapă din play-off. CSM Focșani 2007 va evolua în fața propriilor suporteri, cu CS Aerostar Bacău.