joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: eșec pe teren propriu, în ultima etapă...

ULTIMA ORĂ Fotbal: eșec pe teren propriu, în ultima etapă a Ligii 3, pentru CSM Focșani 2007

S-a încheiat meciul de fotbal dintre CSM Focșani 2007 și ACS Voința Limpeziș, din ultima etapă a Ligii 3, seria a doua, faza play-out. Deși a ratat obiectivele din acest an, echipa focșăneană nu a reușit nici măcar să încheie sezonul cu o victorie pe teren propriu, în fața unei echipe nou promovate, pe loc de retrogradare. În prima repriză, focșănenii au dominat jocul, dar fără a-și crea multe ocazii clare de gol. Au reușit să înscrie, totuși, prin Zaharia, în minutul 39, care a transformat o lovitură de la 11 metri, obținută de Cosmin Pasăre. În repriza secundă, parcă au intrat alte formații de la cabine. Oaspeții au fost mai siguri pe ei, au avut și un mic ”aliat” – ploaia – și au reușit să întoarcă rezultatul. Focșănenii au alergat după egalare, dar fără eficiență. Scor final, CSM Focșani 2007 – ACS Voința Limpeziș 1-2 (1-0). În urma acestui rezultat, echipa focșăneană încheie sezonul 2022-2023 pe locul al doilea în play-out-ul seriei a doua (sau pe locul 6 pe întreaga serie). S-a încheiat, astfel, încă un sezon cu obiective ratate pentru CSM Focșani 2007. Poate la anul…