miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: egal pentru CSM Focșani 2007, în deplasarea...

ULTIMA ORĂ Fotbal: egal pentru CSM Focșani 2007, în deplasarea de la Suceava

CSM Focșani 2007 a făcut o partidă bună astăzi, în deplasare, pe terenul vecinei de clasament ACS Foresta Suceava. Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, cu focșănenii egalați în ultimele minute ale timpului regulamentar de joc. CSM Focșani 2007 a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Pasăre și Panait. În urma acestui rezultat, jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au acumulat 27 de puncte și au urcat pe treapta a cincea a clasamentului Seriei I a Ligii a treia (la egalitate cu Sporting Liești, care a pierdut acasă, în fața liderului seriei, Gloria Buzău, și are golaveraj mai slab).

Etapa viitoare, CSM Focșani 2007 ar fi trebuit să joace cu CSM Roman. Însă, din cauză că echipa din județul Neamț s-a retras din campionat, focșănenii vor avea pauză. Ei vor reveni pe terenul de joc, în meci oficial, sâmbătă, 23 martie, la Târgu Secuiesc.