vineri, aprilie 19, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: doar egal pentru CSM Focșani 2007, acasă,...

ULTIMA ORĂ Fotbal: doar egal pentru CSM Focșani 2007, acasă, cu CSM Bacău

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida dintre CSM Focșani 2007 și CSM Bacău, contând pentru etapa a XI-a a Ligii 3 la fotbal. A fost prima partidă oficială din acest an, echipa focșăneană făcând un pas greșit pe teren propriu. Deși în meciurile amicale CSM Focșani 2007 a obținut multe victorii, partida de astăzi s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu o echipă mai slab clasată. Ambele goluri au fost înscrise în prima repriză: oaspeții au deschis scorul în minutul 6, iar jucătorii gazdă au egalat prin Lemac în minutul 27. În urma acestui rezultat, echipa focșăneană a acumulat doar 19 puncte în clasamentul Seriei II, la distanță destul de mare de primele două locuri. Prin urmare, promovarea în liga secundă pare că se îndepărtează. Chiar în etapele următoare, CSM Focșani 2007 va juca împotriva primelor două clasate din Seria II, cu ACS Dacia Unirea Brăila în deplasare și, apoi, acasă, cu ACS Suporter Club Oțelul Galați, principalele candidate pentru barajul de promovare în Liga 2.