joi, aprilie 25, 2024
AcasăActualitateULTIMA ORĂ Fotbal: debut cu stângul, în retur, pentru CSM Focșani

ULTIMA ORĂ Fotbal: debut cu stângul, în retur, pentru CSM Focșani

CSM Focșani 2007 a început cu stângul returul Ligii a III-a la fotbal. Jucătorii focșăneni au evoluat pe teren propriu cu AFC Hărman și au pierdul cu scorul de 1-0. Brașovenii de la Hărman au deschis scorul încă din debutul partidei (a înscris Daniel Paraschiv, în minutul 1) și au reușit să mențină rezultatul până la final. Focșănenii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au dominat partida și și-au creat numeroase ocazii de a înscrie, dar mingea nu a vrut să intre în poartă. Oaspeții s-au apărat și, cu noroc, au plecat de pe stadionul Milcovul cu 3 puncte.

Situația în clasament a echipei CSM Focșani 2007

În etapa viitoare, a XVIII-a, focșănenii vor evolua în deplasare, pe terenul unei candidate la promovare în liga secundă, ASC Oțelul Galați. Meciul va avea loc sâmbătă, 17 martie.