joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: debut cu stângul pentru CSM Focșani 2007 în...

ULTIMA ORĂ Fotbal: debut cu stângul pentru CSM Focșani 2007 în noul sezon

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida din prima etapă a sezonului 2019-2020 al Ligii a III-a dintre CS Ozana Tg. Neamț și CSM Focșani 2007. Echipa nou promovată din Tg. Neamț s-a dovedit o nucă tare și a reușit să câștige meciul cu focșănenii, aspiranți la promovarea în liga secundă. Gazdele au deschis repede scorul, în minutul 4, și rezultatul de 1-0 s-a menținut până la final. De menționat că, în minutul 90+6, focșănenii au ratat cea mai mare ocazie a meciului, prin Burghiu.

Săptămâna viitoare, în etapa a doua, CSM Focșani 2007 va juca pe teren propriu, cu Ceahlăul Piatra Neamț. Meciul va avea loc sâmbătă, 31 august, pe Stadionul Milcovul, începând cu ora 18:00.