joi, martie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani a încheiat turul cu un egal

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani a încheiat turul cu un egal

Meci echilibrat dar destul de modest, în această după-amiază, pe stadionul Milcovul. Deși au dorit să încheie turul campionatului Ligii a III-a cu o victorie, jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma nu au reușit decât un rezultat de egalitate, pe teren propriu, cu Sporting Liești. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1, la pauză 0-0. Oaspeții au deschis scorul în minutul 47 iar gazdele au egalat abia în minutul 83, prin Pasăre, care a transformat o lovitură de la 11 metri. În urma acestui rezultat, focșănenii au acumulat 18 puncte, din 4 victorii și 6 egaluri. A fost ultimul meci pentru CSM Focșani 2007 în turul campionatului. În ultima etapă, a XV-a, echipa focșăneană are rundă liberă pentru că grupa are număr impar de echipe – 15.Așadar echipa focșaneana va ierna pe locul 10 indiferent ce va face Sanatatea Darabani in ultimul meci ,focșanenii având avantajul victoriei directe împotriva acesteia in deplasare la Darabani .