marți, aprilie 23, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani a ratat victoria la Piatra...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani a ratat victoria la Piatra Neamț, din cauza unui penalty la finalul partidei

CSM Focșani 2007 a evoluat, astăzi după-amiază, în deplasare, în etapa a XI-a a campionatului Ligii a treia la fotbal. Focșănenii au jucat pe terenul echipei Ceahlăul Piatra Neamț. Jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au avut o evoluție destul de bună și au dominat, mai ales în prima repriză. După o bară a lui Predoiu, în minutul 17, focșănenii au reușit să înscrie la finalul primei reprize, prin Pădineanu. Meciul se îndrepta spre o victorie a oaspeților, însă, la ultima fază, gazdele au primit o lovitură de la 11 metri, acordată destul de ușor de arbitru. Nemțenii au transformat penalty-ul, în minutul 90+4, iar meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 19 puncte și se menține în prima jumătate a clasamentului Seriei I.

În etapa a XII-a, CSM Focșani 2007 va juca pe teren propriu, în compania uneia dintre candidatele la promovarea în Liga a doua, Gloria Buzău. Partida va avea loc sâmbătă, 17 noiembrie, la ora 14.00, pe stadionul Milcovul.