joi, mai 2, 2024
AcasăActualitateULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani a început returul cu o...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani a început returul cu o victorie

Primul meci al returului Ligii a treia la fotbal a însemnat și prima victorie a focșănenilor. CSM Focșani 2007 a jucat, pe teren propriu, în compania formației Șomuz Fălticeni. Fotbaliștii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma și-au asigurat victoria încă din prima repriză, prin golurile marcate de Mădălin Predoiu, în minutul 31, și Ionuț Manu, în minutul 36. Scorul final a fost același ca la pauză, 2-0 pentru focșăneni. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 23 de puncte și se menține în prima jumătate a clasamentului Seriei I.

În etapa a doua a returului, focșănenii vor evolua tot pe teren propriu. Partida va avea loc sâmbătă, 9 martie, de la ora 11.00, adversari fiind vecinii de la CSM Rm. Sărat.