duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 - victorie conturată...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 – victorie conturată pe final, cu ACS Voința Limpeziș

CSM Focșani 2007 a jucat astăzi, pe teren propriu, cu ACS Voința Limpeziș (județul Buzău), în etapa a treia a Ligii 3 la fotbal. Deși părea un meci ușor, fotbaliștii antrenați de Octavian Grigore și Adrian Senin au avut o evoluție neconvingătoare, mai ales în prima repriză. Repriza secundă a început sub auspicii favorabile pentru echipa focșăneană, oaspeții rămânând în inferioritate numerică în minutul 47. Însă tot buzoienii au reușit să deschidă scorul, în minutul 50. Jucătorii lui Octavian Grigore au alergat după egalare, ceea ce s-a întâmplat abia în minutul 74, prin Andrei Mazilu. Gazdele au presat și au marcat al doilea gol în minutul 85, prin atacantul camerunez Franck Tchassem. Apoi, la finalul partidei (minutul 90+5), jucătorii echipei focșănene au mai înscris o dată, prin căpitanul Cristian Ciobanu. De menționat că, în minutul 90+8, a mai fost eliminat un jucător al oaspeților. Partida a fost prelungită cu 10 minute. Astfel, CSM Focșani 2007 – ACS Voința Limpeziș, scor final 3-1 (0-0). În urma acestui rezultat, CSM Focșani a acumulat maximum de puncte – 9 – după primele 3 etape ale sezonului.

Săptămâna viitoare, echipa focșăneană va juca în deplasare, cu CS Viitorul Ianca. Partida va avea loc sâmbătă, 16 septembrie.