vineri, aprilie 19, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, tot mai greu. Egal...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, tot mai greu. Egal scos din penalty, în prelungiri, pe teren propriu

Debut cu stângul pentru noii antrenori ai echipei de fotbal CSM Focșani 2007, Alin Nicolae Chița și Cristian Andrei Tănase. Ceea ce părea un meci ușor, cu una dintre codașele clasamentului Seriei I, Șomuz Fălticeni, s-a dovedit a fi un coșmar pentru jucătorii echipei focșănene. CSM Focșani 2007 s-a chinuit, pe teren propriu, cu formația din Fălticeni și, în final, a reușit să smulgă un egal, printr-un penalty fructificat de Ciprian Petre în minutul 90+4. Scor final, CSM Focșani 2007 – Șomuz Fălticeni 2-2 (1-1). Celelalte goluri au fost marcate de Panaite (min. 36), respectiv Mateiciuc ( min. 45) și Julei (min. 76). Cu acest egal, CSM Focșani 2007 a acumulat doar 15 puncte, la distanță mare de liderul autoritar, Aerostar Bacău (24 puncte) În etapa a noua, focșănenii vor evolua în deplasare, cu Bucovina Rădăuți. Meciul va avea loc sâmbătă, 19 octombrie.