sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăFocsaniULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 se impune în derby-ul...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 se impune în derby-ul cu CS Sporting Liești

În urmă cu puțin timp, s-a încheiat derby-ul etapei a noua din Seria a doua a Ligii 3 la fotbal, dintre CSM Focșani 2007 și CS Sporting Liești. A fost o partidă destul de echilibrată, însă jucătorii echipei focșănene au știut să păstreze inițiativa și să-și impună jocul. Golurile au venit în repriza secundă, în poarta oaspeților. Claudiu Băciuț a fost starul partidei, acesta înscriind ambele goluri, în minutele 62 și 80. Scor final, CSM Focșani 2007 – CS Sporting Liești 2-0 (0-0). În urma acestui rezultat, echipa focșăneană a acumulat 20 de puncte și ocupă, temporar, primul loc al seriei. În funcție de rezultatul meciului dintre ACS Suporter Club Oțelul Galați și CSM Rm. Sărat, vom vedea pe ce loc se va clasa CSM Focșani 2007 la finalul turului (locul I sau II). Meciurile din Liga 3 vor continua, iar pe 30 octombrie CSM Focșani 2007 va juca în prima etapă a returului sezonului 2021-2022, pe teren propriu, în compania codașei seriei, ACS Sportul Chiscani.