sâmbătă, mai 4, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 pierde în Cupa...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 pierde în Cupa României, în fața CS Sporting Liești. Focșănenii au jucat în 10 timp de mai bine de 70 de minute

Început cu stângul pentru CSM Focșani 2007 în sezonul 2023-2024. Echipa focșăneană a pierdut astăzi, pe stadionul Milcovul, în fața echipei Sporting Liești, meciul din prima fază națională a Cupei României. Partida a început destul de bine pentru ambele formații, însă echilibrul s-a rupt repede: Gorovei, de la CSM Focșani 2007, a primit cartonașul roșu în minutul 18, după ce și-ar fi lovit un adversar în careu, la un corner. Jocul a fost disputat, iar în minutul 32, un fotbalist gălățean a scăpat pe contraatac și a înscris. Cursa elevilor lui Octavian Grigore pentru egalare nu a adus, însă, golul așteptat până la fluierul final. Fotbaliștii echipei focșănene și-au creat ocazii, au solicitat chiar și o lovitură de la 11 metri, însă nu au reușit să marcheze. Astfel, CSM Focșani 2007 – CS Sporting Liești s-a încheiat cu scorul de 0-1 (0-1), iar echipa gălățeană s-a calificat în faza următoare a Cupei României.

După acest joc, fotbaliștii echipei focșănene vor continua antrenamentele pentru definitivarea și omogenizarea lotului, în vederea îndeplinirii obiectivului acestui sezon: promovarea în Liga 2. Până atunci, vineri, 4 august, CSM Focșani 2007 va juca un meci de pregătire cu CSM Adjud 1946, pe stadionul Milcovul.