vineri, aprilie 19, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, o nouă victorie

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, o nouă victorie

În urmă cu câteva minute s-a încheiat partida dintre CSM Focșani 2007 și CSM Râmnicu Sărat, contând pentru etapa a doua a returului Ligii a treia la fotbal. Meciul a fost dominat de elevii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma, care și-au creat numeroase situații de a marca. Focșănenii au trimis mingea și în bară, prin Claudiu Mihai, în minutul 67. Până la urmă, meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0 (1-0), golul victoriei fiind înscris de Ștefan Lupu, în minutul 37. De menționat că oaspeții au jucat cu un om în minus din minutul 73, unul dintre fotbaliștii lui CSM Rm. Sărat primind cartonașul roșu. La meci au fost prezenți și foștii jucători ai Stelei București, Rică Neaga și Sorin Paraschiv. Cu această victorie, CSM Focșani 2007 a acumulat 26 de puncte și se menține în prima jumătate a clasamentului Seriei I. Focșănenii vor juca meciul următor în deplasare, sâmbătă, 16 martie, cu Foresta Suceava.