joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, o nouă înfrângere

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, o nouă înfrângere

CSM Focșani 2007 se întoarce fără niciun punct și din Iași. În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida Știința Miroslava – CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a XIII-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal. Jucătorii echipei ieșene au dominat meciul și, în final, au reușit să se impună, la limită. Gazdele au deschis scorul la ultima fază a primei reprize, în minutul 45+1. După pauză, jucătorii focșăneni au reușit să egaleze în minutul 72, prin Jurj, care a fructificat o lovitură de la 11 metri. Însă, în minutul 90, ieșenii au beneficiat și ei de o lovitură de pedeapsă, pe care au transformat-o. Scor final, Știința Miroslava – CSM Focșani 2007 2-1 (1-0). Peste o săptămână, în etapa a XIV-a, CSM Focșani 2007 va evolua tot în deplasare, de data aceasta pe terenul liderului Seriei I – Aerostar Bacău.