miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 nu a reușit să...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 nu a reușit să câștige manșa tur a barajului semifinal de promovare în Liga 2

În această seară a avut loc manșa tur a barajului semifinal pentru promovarea în Liga 2 la fotbal, dintre CSM Focșani 2007 și CS Dante Botoșani. Meciul de pe stadionul Milcovul a fost echilibrat, cu puține faze de poartă, ambele formații jucând cu prudență, mai ales în prima repriză. După o jumătate de oră de joc, focșănenii au primit o lovitură de la 11 metri, în urma unui henț în careul oaspeților. Însă Rogoveanu a executat destul de slab și portarul botoșănenilor a ghicit colțul, reușind să pareze lovitura. Repriza secundă a fost ceva mai animată, jucătorii lui Marius Bratu încercând să pună mai multă presiune asupra adversarilor. Insistența focșănenilor nu s-a concretizat, însă, și pe tabela de marcaj. Astfel, meciul s-a încheiat cu scorul de 0-0. Meciul retur va avea loc sâmbătă, 28 mai, începând cu ora 17:30, probabil pe terenul sintetic de la Bucecea. Câștigătoarea acestei duble manșe va juca finala pentru promovarea în liga secundă cu învingătoarea dintre ACS Suporter Club Oțelul Galați și Foresta Suceava.