sâmbătă, mai 4, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 încheie...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 încheie cu o victorie la scor prima parte a sezonului

CSM Focșani 2007 a jucat, astăzi, ultimul meci din sezonul regular 2023-2024 al Ligii 3 de fotbal. Meciul cu ACS Hamangia Baia (județul Tulcea) a fost un bun antrenament pentru faza play-off. Jucătorii antrenați de Adrian Senin și Octavian Bucătaru au dominat jocul și, în prima repriză, au înscris de două ori, prin Mihai Stancu, în minutul 26, și Răzvan Gorovei, în minutul 43. Repriza secundă a avut aceleași coordonate, iar diferența pe tabela de marcaj s-a mărit, în consecință. Gazdele au mai punctat prin Ciprian Perju, în minutul 50, și Ionel Ungurianu, în minutul 66. Mai mult, oaspeții și-au înscris un gol în propria poartă, în minutul 90+1. Astfel, CSM Focșani 2007 – ACS Hamangia Baia, scor final 5-0 (3-0).

În urma acestei victorii, CSM Focșani 2007 încheie sezonul regular pe locul secund în seria a doua, cu 42 de puncte, în spatele echipei AFC Metalul Buzău. Primele 4 formații din seria a doua vor juca în play-off. Apoi, primele două clasate vor juca semifinalele pentru calificarea la barajul de promovare în Liga 2 cu primele două clasate din seria întâi.