joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, egal acasă cu Unirea...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, egal acasă cu Unirea Braniștea

În urmă cu puțin timp, s-a încheiat meciul dintre CSM Focșani 2007 și ACS Unirea Braniștea, din etapa a treia a play-off-ului Ligii 3 de fotbal. Jucătorii gazdă, favoriți în acest meci, s-au aflat, în general, la conducerea jocului. În prima repriză, fotbaliștii pregătiți de Adrian Senin și-au creat câteva ocazii de gol și au înscris o singură dată, în minutul 36, prin Robert Enache. La începutul reprizei a doua, oaspeții au părut mai deciși și au reușit să egaleze în minutul 52. Mai mult, jucătorii gălățeni au preluat inițiativa în teren și conducerea pe tabela de marcaj, înscriind golul al doilea în minutul 71. Focșănenii au revenit pe final de meci și au reușit să egaleze în minutul 86 prin Cristian Ciobanu. Astfel, CSM Focșani-ACS Unirea Braniștea 2-2 (1-0).

Peste o săptămână, CSM Focșani 2007 va evolua în deplasare, cu CS Sporting Liești.