vineri, martie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a urcat, provizoriu, pe...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a urcat, provizoriu, pe primul loc în serie

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida de fotbal dintre CSM Râmnicu Sărat și CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a opta a Ligii 3. Echipa focșăneană și-a impus jocul și, la final, rezultatul i-a fost favorabil: CSM Râmnicu Sărat – CSM Focșani 2007 1-2 (0-2). Golurile focșănenilor au fost marcate de Bratu (minutul 11) și Băciuț (minutul 44). Gazdele au înscris golul de onoare în prelungirile partidei, din penalty. În urma acestei victorii, CSM Focșani 2007 a acumulat 17 puncte și a urcat, provizoriu, pe primul loc al Seriei a doua, depășind-o cu un punct pe Sporting Liești, care va disputa sâmbătă meciul din etapa a opta. Săptămâna viitoare va fi derby-ul seriei: echipa focșăneană va juca pe teren propriu în compania formației CS Sporting Liești.