luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a ratat calificarea în...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a ratat calificarea în turul următor al Cupei României

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida de fotbal dintre ACS KSE Tg. Secuiesc și CSM Focșani 2007, contând pentru turul al doilea al Cupei României. Meciul a avut loc la Tg. Secuiesc, ambele formații fiind din Liga 3. Jucătorii echipei gazdă au fost mai siguri pe ei și au fructificat mai multe dintre ocaziile pe care și le-au creat. În schimb, jucătorii focșăneni au ratat mai mult decât gazdele. Mai mult, în minutul 71, focșănenii au ratat o dublă mare ocazie: Ciprian Petre a trimis în bară, din penalty, mingea a revenit în careu, iar de la câțiva metri, cu toată poarta în față, Dascălu a trimis slab, pe lângă poartă. Focșănenii au presat mai mult în ultimele minute, au înscris și un gol, prin Bratu, în minutul 90+3, au avut și o bară în ultimele secunde, însă nu au reușit să întoarcă rezultatul. Scor final, ACS KSE Tg. Secuiesc – CSM Focșani 2007 3-2 (1-1), iar formația gazdă se califică în turul 3 al Cupei României. Sâmbătă, 3 septembrie, CSM Focșani 2007 va evolua pe teren propriu, în etapa a doua a campionatului Ligii 3. Echipa focșăneană va întâlni, pe stadionul Milcovul, pe Dacia Unirea Brăila.