vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut pe teren...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut pe teren propriu

Surpriză, în această după-amiază, pe stadionul Milcovul din Focșani. Echipa CSM 2007 a pierdut meciul disputat în companiei formației Știința Miroslava (județul Iași). După o primă repriză destul de echilibrată, încheiată 0-0, focșănenii au avut două mari ocazii, la începutul reprizei secunde, salvate de portarul oaspeților. Apoi, ieșenii au deschis scorul în minutul 57 și l-au majorat la 2-0 șapte minute mai târziu, printr-un autogol al lui Bogdan Panaite. Jucătorii lui Vasile Burgă au înscris în minutul 74, prin Predoiu, însă nu au mai reușit măcar să egaleze până la fluierul final al arbitrului. Astfel, meciul dintre CSM Focșani 2007 și Știința Miroslava, contând pentru etapa a IX-a a Ligii a treia, s-a încheiat cu scorul de 1-2 (0-0). Este a doua înfrângere a echipei focșănene în actuala ediție de campionat, după cea de săptămâna trecută, în fața liderului Oțelul Galați. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a rămas cu 15 puncte și a coborât spre mijlocul clasamentului Seriei I. Etapa viitoare, focșănenii vor evolua în deplasare, pe terenul formației CSM Pașcani. Partida va avea loc vineri, 26 octombrie.