vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut meciul...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut meciul de acasă cu Sporting Liești

Al doilea meci din play-out pentru echipa de fotbal CSM Focșani 2007 s-a încheiat în urmă cu puțin timp. Echipa focșăneană a jucat cu CS Sporting Liești, pe stadionul Milcovul. Jocul gazdelor nu s-a ridicat la nivelul așteptat, dominarea fiind una sterilă, fără mari oportunități de gol. Mai mult, oaspeții au deschis repede scorul, în minutul 13. Fotbaliștii echipei focșănene au alergat (măcar) după egalare, însă fără succes. În plus, fotbaliștii gălățeni au mai înscris un gol, în repriza secundă. Astfel, CSM Focșani 2007 – CS Sporting Liești s-a încheiat cu scorul de 0-2 (0-1). În ciuda acestei înfrângeri, echipa focșăneană rămâne pe primul loc al grupei de play-out din seria a doua a Ligii 3, cu 34 de puncte. Sporting Liești este pe locul secund, cu 33 de puncte. În etapa următoare, CSM Focșani 2007 va evolua în deplasare, cu CS Viitorul Ianca. Partida se va juca vineri, 14 aprilie. (foto: arhivă)