luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut în prima...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut în prima etapă a sezonului 2022-2023

Astăzi a început sezonul 2022-2023 al Ligii 3 la fotbal. CSM Focșani 2007a jucat în deplasare, cu AFC Metalul Buzău. Antrenorul Marius Bratu a început cu următoarea formulă: Lazăr – Stoica, Bratu, Panaite, Negoiță, Rogoveanu, Mazilu, Săpunaru, Băjenaru, Manu, Arnăutu. Meciul a fost destul de echilibrat, jucătorii gazdelor fiind mai buni în repriza secundă. Insistența acestora s-a concretizat în minutul 81, când au reușit să marcheze (autogol Negoiță). Arnăutu a avut, apoi, o mare ocazie de a înscrie, însă a ratat singur cu portarul. Astfel, partida din runda inaugurală s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru echipa buzoiană.

Sâmbăta viitoare, în etapa a doua, CSM Focșani 2007 va juca pe stadionul Milcovul, cu Dacia Unirea Brăila. Până atunci, echipa focșăneană va juca în Cupa României. Miercuri, 31 august, CSM Focșani va evolua în deplasare în turul doi al Cupei României, cu KSE Tg. Secuiesc.