sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat meciul amical...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat meciul amical cu CS Blejoi

Astăzi la prânz, pe stadionul Milcovul, a avut loc meciul amical de fotbal dintre CSM Focșani 2007 și CS Blejoi, două echipe care se luptă pentru accederea în play-off-ul Ligii 3 și, implicit, pentru promovarea în liga secundă. CSM Focșani 2007 este într-o situație la limită, pe locul 4 în seria a doua, în timp ce formația CS Blejoi este într-o situație fericită, pe primul loc și virtual calificată în play-off, în seria a cincea. Noul staff tehnic al formației focșănene a rulat mai mulți jucători și în partida de astăzi, inclusiv cei aduși în ultimele săptămâni. A fost un meci echilibrat, în care oaspeții din județul Prahova au demonstrat că nu sunt întâmplător pe primul loc într-o serie din Liga 3 (chiar dacă sunt o echipă ce reprezintă o comună). Jucătorii echipei focșănene au reușit, totuși, să deschidă scorul în prima repriză, prin Gașpar, în minutul 37. În repriza secundă, jocul a avut, în mare parte, aceleași coordonate, iar cei care au înscris au fost tot jucătorii gazdă: Gașpar a făcut dubla prin reușita din minutul 60. Astfel, CSM Focșani 2007 – CS Blejoi, scor final 2-0 (1-0).

Din sezonul regulat 2022-2023, care se reia pe 11 martie, mai sunt 3 etape. Sâmbătă, 11 martie, CSM Focșani 2007 va evolua pe teren propriu, cu ASC Unirea Braniștea.