vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CFR Cluj s-a calificat în primăvara europeană

ULTIMA ORĂ Fotbal: CFR Cluj s-a calificat în primăvara europeană

CFR Cluj a terminat cu un succes convingător grupele Europa League și s-a calificat în primăvara europeană. Clujenii au reușit să învingă, pe teren propriu, campioana Scoției, Celtic Glasgow, cu scorul de 2-0 (0-0). Golurile victoriei au fost marcate de Adrian Burcă, în minutul 49, și Damjan Djokovic, în minutul 70. Cu această victorie, CFR Cluj s-a clasat pe locul secund în Grupa E, cu 12 puncte, după Celtic Glasgow, 13 puncte. Săptămâna viitoare va avea loc tragerea la sorți pentru șaisprezecimile Europa League, meciuri care se vor disputa în luna februarie 2020.