duminică, aprilie 28, 2024
AcasăActualitateULTIMA ORĂ David Popovici, argint mondial la 200 metri liber,...

ULTIMA ORĂ David Popovici, argint mondial la 200 metri liber, în bazin scurt

O nouă performanță pentru tânărul înotător român David Popovici. Acesta a obținut medalia de argint în proba de 200 metri liber, la Campionatul Mondial de Înot în bazin scurt (25 metri) pentru seniori, ce se desfășoară la Melbourne, Australia. David Popovici nu este specialist al curselor în bazin scurt, însă a avut o prestație foarte bună la această competiție. S-a clasat al patrulea în finala la 100 metri liber (cu noi recorduri, unul național și altul mondial, la juniori), iar astăzi a fost al doilea în finala de 200 metri liber.