duminică, iunie 16, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ CSM Focșani 2007: victorie în...

ULTIMA ORĂ CSM Focșani 2007: victorie în turul semifinalei barajului de promovare în Liga 2 de fotbal

CSM Focșani 2007 a făcut un pas important spre calificarea în barajul de promovare în Liga 2 de fotbal. În prima manșă a semifinalei, echipa focșăneană a trecut cu scorul de 2-0 de formația CSM Bucovina Rădăuți. Jocul de astăzi, de pe stadionul Milcovul, a fost dominat de fotbaliștii pregătiți de Călin Moldovan, care și-au creat mai multe ocazii de a înscrie, mai ales în repriza secundă. Fotbaliștii gazdă au înscris de două ori, prin Robert Enache, în minutul 33, și Franck Tchassem, în minutul 55. Astfel, CSM Focșani 2007 – CSM Bucovina Rădăuți, scor final 2-0 (1-0). Meciul retur se va disputa sâmbătă, 25 mai, la Rădăuți, cu începere de la ora 17:30.

În cealaltă semifinală, FC Bacău (locul al doilea în seria întâi) a învins, pe teren propriu, pe AFC Metalul Buzău (primul loc în seria a doua), cu scorul de 1-0. Returul se va juca sâmbătă, la Buzău. Echipa buzoiană este principala favorită la promovarea în Liga 2.