vineri, aprilie 19, 2024
AcasăActualitateULTIMA ORĂ CSM Focșani 2007, pe primul loc al clasamentului...

ULTIMA ORĂ CSM Focșani 2007, pe primul loc al clasamentului Seriei I la fotbal

CSM Focșani 2007 a obținut o victorie meritată în această după-amiază, în deplasare. Focșănenii au evoluat pe terenul echipei CSM Roman, într-un meci contând pentru etapa a patra a campionatului Ligii a treia la fotbal. CSM Focșani 2007 a câștigat cu scorul de 1-0, golul victoriei fiind marcat de Lupu, în minutul 70. Cu acest rezultat, jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au trecut, provizoriu, pe primul loc al clasamentului Seriei I, acumulând 10 puncte. După primele 3 etape, CSM Focșani 2007 acumulase 7 puncte, din două victorii și un rezultat de egalitate. Mâine se va juca derbyul seriei, între Oțelul Galați Gloria Buzău.

În etapa a cincea, focșănenii vor juca pe teren propriu în compania celor de la KSE Tg. Secuiesc. Meciul va avea loc vineri, 21 septembrie, pe stadionul Milcovul, cu începere de la ora 17.00.