duminică, mai 5, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Baschet masculin: victorie pentru CSM Focșani 2007 în...

ULTIMA ORĂ Baschet masculin: victorie pentru CSM Focșani 2007 în meciul cu CSM Tg. Jiu

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul dintre CSM Focșani 2007 și CSM Târgu Jiu, din cadrul Ligii Naționale de Baschet Masculin, desfășurat în Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” din Focșani. Oaspeții au început mai bine jocul și s-au impus în primul sfert. De asemenea, baschetbaliștii din Gorj au avut un mic avantaj la jumătatea partidei. Baschetbaliștii antrenați de Petruț Mihai au revenit puternic în a doua jumătate și au întors rezultatul de pe tabela de marcaj, fără probleme. Astfel, CSM Focșani 2007 – CSM Târgu Jiu, scor final 75-59 (14-19, 18-15, 25-10, 18-15). În etapa următoarea, echipa focșăneană va evolua în deplasare cu CSM VSKC Miercurea Ciuc. Partida va avea loc pe 6 aprilie. (foto: arhivă)