vineri, martie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 câștigă la...

ULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 câștigă la Tg. Jiu, după prelungiri

În această seară s-a disputat meciul de baschet masculin dintre CSM Târgu Jiu și CSM Focșani 2007, din Liga Națională. Partida a contat pentru etapa a XXI-a, din grupa a doua valorică, 11-18. Meciul a fost dominat de jucătorii lui Mihai Petruț, în prima sa jumătate. Se părea că vor câștiga destul de ușor meciul, însă gazdele au revenit puternic după pauză și au egalat situația pe tabela de marcaj. Apoi, în ultimul sfert, baschetbaliștii echipei focșănene au ratat victoria la mustață, fiind egalați în ultimele secunde. Au urmat prelungirile, unde oaspeții au fost mai determinați și au reușit să încheie meciul victorioși. CSM Tg. Jiu – CSM Focșani 2007, scor final 89-93 (17-22, 15-24, 30-16, 19-19 / 8-12). Peste o săptămână, echipa focșăneană va evolua pe teren propriu, cu formația CSM VSKC Miercurea Ciuc.