joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a reușit prima victorie în...

ULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a reușit prima victorie în actualul sezon

În urmă cu puțin timp, s-a încheiat meciul dintre CSM Focșani 2007 și CS Vâlcea, din etapa a VII-a a Ligii Naționale de bashet masculin. Echipa focșăneană și-a dorit cu ardoare victoria din moment ce înregistrase numai înfrângeri până acum în acest sezon. Jocul a început destul de rău pentru echipa gazdă, oaspeții reușind să se impună în primele două sferturi. După pauză, baschetbaliștii pregătiți de Petruț Mihai și-au revenit și au început să recupereze diferența de pe tabela de marcaj. Ei au câștigat ultimele două sferturi și implict au reușit să obțină victoria. Astfel, CSM Focșani 2007-CS Vâlcea, scor final 74-71 (17-18, 15-19, 17-11, 25-23)

În etapa a opta, echipa focșăneană va juca pe terenul celei mai bune echipe din Grupa B: CSM CSU Oradea. Partida va avea loc sâmbătă, 11 noiembrie.