luni, mai 6, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut...

ULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut primul meci al sezonului Ligii Naționale

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de baschet masculin dintre CSM Focșani 2007 și FC Argeș Pitești, din etapa a doua a Ligii Naționale, Grupa B. În mod surprinzător, jocul a fost dominat de la început și până la final de baschetbaliștii oaspeți, care au reușit să-și asigure diferențe pe tabela de marcaj în fiecare repriză. Jucătorii pregătiți de Petruț Mihai s-au impus doar în ultimul sfert, pe fondul relaxării celor din Pitești. Astfel, CSM Focșani 2007 – FC Argeș Pitești, scor final 70-83 (12-20, 16-21, 19-22, 23-20). În etapa următoare, echipa focșăneană va evolua în deplasare, cu CSM Constanța.