joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut...

ULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut la mare luptă meciul cu BC CSU Sibiu

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul dintre CSM Focșani 2007 și BC CSU Sibiu, din etapa a noua a Ligii Naționale de baschet masculin. Baschetbaliștii antrenați de Petruț Mihai au făcut un joc foarte bun în fața sibienilor, jucători cu experiență și rezultate pe măsură. Baschetbaliștii echipei focșănene le-au ținut piept adversarilor, au dominat jocul în multe momente și nu au fost cu nimic mai prejos. Practic, diferența în favoarea oaspeților s-a făcut în sfertul al treilea, aceștia reușind să iasă învingători de pe teren, la finalul partidei. Astfel, CSM Focșani 2007 – BC CSU Sibiu, scor final 70-73 (17-12, 20-22, 10-16, 23-23). În etapa a zecea, echipa focșăneană va evolua tot pe teren propriu. Sâmbătă, 25 noiembrie, la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu”, se va disputa meciul dintre CSM Focșani 207 și SCMU Craiova.