joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut...

ULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut la limită, în ultimele secunde, meciul de la Constanța

În această seară s-a disputat meciul dintre CSM Constanța și CSM Focșani 2007, din etapa a treia a Ligii Naționale de baschet masculin, Grupa B. Meciul a avut loc în Sala Sporturilor ”Simona Amânar” din Constanța. Jocul a fost echilibrat, baschetbaliștii celor două echipe mergând, practic, cap la cap, fără să se distanțeze decisiv pe tabela de marcaj. Spre finalul partidei, în ultimul minut, jucătorii lui Petruț Mihai au preluat conducerea la 3 puncte diferență. Gazdele au revenit, iar baschetbaliștii echipei focșănene au ratat atacul din ultimele secunde. Astfel, CSM Constanța – CSM Focșani 2007, scor final 79-78 (22-24, 20-13, 19-19, 18-22). În etapa a patra, echipa focșăneană va juca pe teren propriu. Partida va avea loc sâmbătă, 14 octombrie, la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu”, cu formația CSM Târgu Mureș.