sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut în...

ULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut în fața liderului Conferinței B

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de baschet masculin, din Liga Națională, dintre liderul Conferinței B, CSM CSU Oradea, și CSM Focșani 2007. Gazdă a fost echipa focșăneană, dar partida s-a disputat la București. Oaspeții și-au demonstrat valoarea și au reușit să câștige fiecare sfert fără emoții. Scor final, CSM Focșani 2007 – CSM CSU Oradea 75-102 (21-28, 14-21, 17-24, 23-29). Pe 28 ianuarie, echipa focșăneană va disputa ultimul joc din sezonul regulat. Meciul va fi în deplasare, cu echipa CSO Voluntari.