joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut, acasă,...

ULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut, acasă, cu CSM Galați

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de baschet masculin dintre CSM Focșani 2007 și CSM Galați, contând pentru etapa a cincea a Ligii Naționale. Partida s-a disputat în Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” din Focșani, cele două formații făcând parte din Conferința B. Meciul a avut două părți complet diferite. În primele două reprize, jocul a fost destul de echilibrat, cu un plus în dreptul gazdelor. Astfel, primele două sferturi s-au încheiat în favoarea echipei focșănene: 21-19 și 18-17. Apoi, după pauză, oaspeții au dominat și s-au impus cu 26-13 în sfertul 3 și 27-21 în sfertul 4. Scor final, CSM Focșani 2007 – CSM Galați 73-89 (21-19, 18-17, 13-26, 21-27). Următorul meci pentru focșăneni va fi pe 26 noiembrie, tot acasă, cu ABC Laguna București.