sâmbătă, aprilie 27, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut,...

ULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut, acasă, cu CSM Constanța

La Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” din Focșani s-a disputat, astăzi, meciul dintre CSM Focșani 2007 și CSM Constanța, din etapa a XII-a a Ligii Naționale de baschet masculin. Baschetbaliștii antrenați de Petruț Mihai aveau ca obiectiv victoria, după o serie de meciuri pierdute în ultimele minute. Totuși, jocul s-a desfășurat, în mare parte, în nota de dominare a oaspeților. Baschetbaliștii constănțeni au început în forță primele două sferturi, pe care și le-au adjudecat. După pauză, jucătorii gazdă au evoluat ceva mai bine, însă tot oaspeții au câștigat sfertul al treilea. În ultimul sfert, baschetbaliștii celor două formații au mers, practic, umăr la umăr. Jucătorii lui Petruț Mihai nu au reușit să recupereze diferența de pe tabela de marcaj și au rămas doar cu câștigarea ultimului sfert. Astfel, CSM Focșani 2007 – CSM Constanța, scor final 76-85 (19-22, 13-18, 22-25, 22-20).

Până la sfârșitul anului, echipa focșăneană mai are de disputat două meciuri din liga națională: pe 16 decembrie, în deplasare, cu CSM Târgu Mureș, și pe 23 decembrie, acasă, cu CSM Baschet Petrolul Ploiești.