duminică, aprilie 28, 2024
AcasăActualitateULTIMA ORĂ Argentina, prima echipă calificată în finala CM de...

ULTIMA ORĂ Argentina, prima echipă calificată în finala CM de fotbal din Qatar

Argentina lui Messi s-a impus clar în prima semifinală a turneului final al Campionatului Mondial de fotbal din Qatar. Argentinienii au fost mai siguri pe ei și au controlat jocul în fața Croației. Luka Modric și colegii săi nu au reușit să străpungă apărarea argentiniană nici măcar o singură dată. Astfel, Argentina a câștigat semifinala cu Croația cu scorul de 3-0 (2-0). Golurile au fost marcate de Messi (în minutul 34, din penalty) și de Alvarez (minutele 39 și 69). A fost și o revanșă pentru Messi&comp, după ce Croația învinsese Argentina, la turneul final din 2018, cu scorul de 3-0. Miercuri seară se va disputa a doua semifinală, între Franța și Maroc, marea surpriză a acestui campionat mondial. (sursa foto: gsp.ro)