AcasăSocietateTricolorul României, înălțat de jandarmi pe crestele Munților Vrancei

Tricolorul României, înălțat de jandarmi pe crestele Munților Vrancei

În semn de respect față de unul dintre cele mai importante simboluri ale statului român, jandarmii montani vrânceni au arborat Tricolorul pe Vârful Zboina Neagră, cu prilejul Zilei Drapelului Național.

De la peste 1.300 de metri altitudine, Drapelul Național a fost înălțat cu mândrie, ca simbol al unității, identității și respectului față de valorile naționale.

Prin acest gest simbolic, jandarmii montani vrânceni și-au reafirmat respectul față de Drapelul Național și față de valorile pe care acesta le reprezintă.  (Sursa:IJJ Vrancea)

Știri din aceeași categorie
- Advertisment -

Celee mai citite