luni, mai 6, 2024
AcasăFocsaniTrei medalii la Campionatul Național de Sală pentru tinerii atleți focșăneni

Trei medalii la Campionatul Național de Sală pentru tinerii atleți focșăneni

Ștafeta de 4×400 metri mixt de la CSM Focșani 2007 a reușit să câștige locul I și medalia de AUR la tineret, la etapa finală a Campionatului Național de Sală pentru tineret și seniori, care a avut loc în perioada 24-27 februarie, în Sala ,,Ioan Soter” din Complexul Național ,,Lia Manoliu” din Capitală. Ștafeta îi are în componență pe: Sebastian Moldovan, Andrei Popoiu, Andreea Tănase și Corina Ilinoiu. La concursul de seniori, aceeași ștafetă a obținut locul 4.
Medalia de ARGINT la tineret a fost cucerită de ștafeta feminină de 4×400 metri de la CSM Focșani-CSS Focșani. Aceasta le are în componență pe: Alexandra Banciu, Karina Toader, Andreea Tănase și Corina Ilinoiu. Aceeași ștafetă a participat și la concursul de seniori, unde s-a clasat pe locul 4.
Medalia de BRONZ la tineret a revenit ștafetei de băieți la 4×400 metri. Ștafeta de la CSM Focșani 2007-CSS Focșani este compusă din: Răzvan Moldovan, George Dima, Andrei Popoiu și Robert Neacșu. Aceeași ștafetă a ocupat locul 5 în concursul de seniori.
Antrenorii sportivilor de la CSM Focșani-CSS Focșani sunt: prof. Marius Batog, prof. Gabriel Alexandrescu și prof. Sergiu Crăciun. (sursa: CSM Focșani 2007)