duminică, aprilie 28, 2024
AcasăOdobestiTrei locuri întâi pentru sportivii de la ACS Odobești - Secția moto

Trei locuri întâi pentru sportivii de la ACS Odobești – Secția moto

La sfârșitul săptămânii trecute, sportivii de la ACS Odobești – Secția moto au participat la etapa națională Enduro-Cross numărul 7 din campionatul național, desfășurată în localitatea Câmpulung Mușcel. O altă competiție a fost cea de Drag-Race, de la Arad. Și de această dată, sportivii clubului odobeștean au avut evoluții foarte bune și au câștigat cele 3 probe la care au concurat. ”La categoria Quad-A, Tudor Alexandru, ocupă prima poziție a podiumului și se menține în lupta pentru titlul de campion național. La categoria Atv-A, pilotul nostru Răzvan Burlacu, un tânăr cu foarte mult talent, ocupă prima poziție a podiumului la această competiție. La categoria Drag-Race, a doua etapă din campionatul national s-a desfășurat pe pista din Arad, unde pilotul nostru George Ioniță, la categoria M2, pe o motocicleta Ducati 848, câștigă prima poziție pe podium.”, a transmis prof. Georgian Mocanu, președintele Secției moto Odobești.